Dovolená Kréta Chania 2017

Dovolená na ostrově Kréta Chania 2017 Vám zaručí mnoho nevšedních zážitků. Proto také „Nomos Chania“ – nebo-li kraj Chania patří k nejkrásnějším oblastem Kréty. A také nejzelenějším a nejúrodnějším. Stejnojmenné město je centrem západní části ostrova a podle mnohých je nejkrásnější. Což je i logické – vždyť až do roku 1972 byl hlavním městem, než se jím stal 140 kilometrů vzdálený Heraklion. Nyní v druhém největším městě žije přibližně 60.000 obyvatel, přesto si zachovalo poklidný a vznešený ráz. Dovolená Kréta Chania = Dovolená na nejkrásnějších místech ostrova Kréta.

Město Chanie bylo založeno ve 13. století Benátčany pod názvem La Canea, na místě antického města Kydonia. Podle Homéra založil původní osadu Kydán, vnuk krále Mínose. V roce 1645 byla Chania jako první na Krétě dobyta Turky a turecká okupace skončila roku 1897. Za 2. světové války byla Chania dosti zniče­na, přesto se zde zachovalo velké množství historických budov a tak si dodnes nese hrdé označení „Benátky východu“. Krásu města podtrhují malebné úzké uličky v centru, kolem kterého se dochovaly tři kilometry hradeb ze 16. století. Zbytky benátské pevnosti Schiavo jsou v současnosti restaurovány. Dále v Chanii najdeme impozantní benátský přístav s majákem na konci mola, staré zbrojnice, které v současnosti slouží jako skladištní doky a z části k výstavním účelům, nebo Janičářskou baštu. K návštěvě lákají 3 velká muzea – v katolickém kostele je umístěno Muzeum lidového umění, v gotickém chrámu Sv. Františka najdeme Archeologické muzeum a v bývalé pevnosti Firkas se nachází Námořní muzeum. V centru Cha­nie nabízí příjemné ochlazení budova Tržnice z roku 1911, která je postavena ve tvaru rovnoramenného kříže. Po procházce městem si lze odpočinout v městském parku s minizoo. Pokud ve městě potkáte vousatého muže, který se Vám bude zdát podezřele povědomý, možná se právě zahlédli v Česku tolik populárního spisovatele Roberta Fulghama, který do zdejšího prostředí zasadil i část románu Třetí přání.

Image chania-mesto.jpg

Přibližně v půli cesty mezi bývalým a sou­časným hlavním městem, se nachází kraj Rethymno, jehož správním centrem je město stejného názvu. Není sice tak výstavní jako třeba Chania, ale má ne­opakovatelné kouzlo, kterému se těžko odolává. Dominuje mu benátsko-turecká pevnost, kterou je možno navštívit. Od její brány se naskýtá atraktivní pohled na celé město, jehož centrum je benátské. Při prohlídce města se vyplatí nespěchat a toulat se úzkými uličkami, v nichž objevíte mnoho kaváren, taveren i krámků například s kořením, medem nebo ručně malovanými ikonami. Nejednoho návštěvníka zaujme přítomnost mešit a dokonce minaretu, což je pozůstatek z dob turecké nadvlády.

Lákavý je rovněž benátský přístav, v němž často kotví kopie historických plavidel. Západní část Kréty má v rukávu schované velké eso v podobě soutěsky Samaria. Šestnáct kilometrů dlouhá Samaria se pyšní titulem nejdelší a nejkrásnější soutěska celé Evropy a je součástí stejnojmenného národního parku, jediného na ostrově. Určitě by byla škoda tuto přírodní raritu minout, zvlášť když se dá celá projít. Kaňon proslulý panenskou přírodou, mohutnými skalními masivy a svěžím vzduchem začíná ve vnitrozemí a po bezmála dvaceti kilometrech se ocitnete u moře ve vesničce Agia Roumeli.

Image chania-plaz.jpg

V kraji Chania si ale samozřejmě přijdou na své i milovníci krásných plážích (romantických i těch velkých, na kterých je množství taveren a možností sportovního vyžití) a průzračně čistého moře. Pokud hledáte místo, kde najdete úchvatné písečné pláže a zároveň chcete podnikat výlety za poznáním, historií a přírodou, co takhle v sezóně Léto 2017 vyrazit na západ Kréty?

Léto 2017 tak můžete strávit objevováním bohaté historie tohoto nádherného ostrova, jeho neopakovatelné atmosféry, nebo například ochutnávkou tradičních řeckých pokrmů či výborného řeckého vína. Pro mladé je tu řada možností večerní zábavy v některé z diskoték či v hudebních barech. Na své si tu přijdou i rodiny s dětmi, pro které jsou tu hned dva aquaparky. Není lepšího místa než Kréta pro ty z vás, kteří chtějí poznávat nová místa a místní krásy.

Image chania-kun.jpg

Zajímavé WWW stránky k destinaci Kréta – oblast CHANIA
www.creta.com
www.chania.gr
www.chania.com
kreta.rovnou.cz
www.kretavdetailech.cz
www.en.wikipedia.org/wiki/Chania
www.chaniacrete.gr
www.interkriti.org/hania.htmlKRÉTA/Rethymno, Heraklion, Elounda – Základní informace:

 • řecký název: KRÍTI
 • Hlavní město: Heraklion
 • Plocha ostrova: 8331 km2
 • Počet obyvatel: přes 600 000
 • Nejvyšší vrchol: Ida – 2456 m n. m.
 • Patron ostrova: sv. Titus
 • Doba letu z Prahy: 2 hodiny 50 minut


LETOVISKA NA KRÉTĚ, oblast CHANIA


 • Kolymbari

Poklidné středisko, které ožívá s příchodem prázdnin, kdy sem zavítají turisté, kteří preferují klidné prostředí. Kolymbari se nachází na konci poloostrova Rodopou, v provincii Kissamos. Dominantu tvoří rybářský přístav a nábřeží, kde je několik restaurací a taveren vyhlášených svými rybími specialitami a pár obchůdků s potravinami a suvenýry. Rybolovu se zde daří především díky řece Spiliakos, která se u Kolymbari vlévá do moře.

Více o letovisku zde


 • Rapaniana/Kolym­bari

Vesnička Rapaniana osloví všechny, kteří vyhledávají klidné místo s pár obchůdky, tavernami a bary. Místo plné zeleně nadchne příjemnou atmosférou a dlouhými širokými plážemi, kde se mísí písek s oblázky, z nichž lze pozorovat úchvatné západy slunce.

Více o letovisku zde


 • Tavronitis

Přibližně čtyři kilometry východně od Kolymbari, hned u čisté oblázkové pláže, objevíte poklidnou oblast Tavronitis. Kdo si chce užít nerušené dovolené, tomu se toto místo plné olivových hájů, vinic i vzrostlých borovic zcela jistě zalíbí. Nachází se tu jen několik hotelů a apartmánů, na pláži, kde stromy poskytují přirozený stín, objevíte tři příjemné taverny s nabídkou místních specialit a také vína.

Více o letovisku zde


 • Kalyves

Středisko Kalyves je velmi příjemným místem. Původně bývalo Kalyves zemědělskou vesničkou, která se však postupně rozrůstala a dnes je z ní krásné místo obklopené olivovými háji a vinicemi.Středisko Kalyves se stalo vyhledávaným střediskem pro všechny, kdo mají rádi klid, pohodu a relaxaci v atmosféře pravé krétské vesnice…

Více o letovisku zde


 • Maleme

Zhruba patnáct kilometrů západně od města Chania najdete oblast Maleme, které se významně zapsalo do novodobých dějin Kréty. Právě tady chtěli v roce 1941 němečtí vojáci vtrhnout na ostrov, jenže narazili na obrovský odpor místních a většina jich tu padla. Jejich duše nakonec našly klid na vojenském hřbitově umístěném ve svahu, odkud se naskýtá krásný výhled do širokého okolí. Rozhodně stojí za návštěvu. Maleme dosud patří ke klidnějším místům na Krétě, které potěší příznivce pohodové dovolené.

Více o letovisku zde


 • Platanias

Z kdysi malé vesničky na severním pobřeží se postupně stalo jedno z nejrušnějších turistických center s množstvím hotelů, barů, kaváren, restaurací, diskoték, půjčoven, obchodů. Oproti jiným místům však žije i v zimě, kdy sem návštěvníci nemíří. Bydlí zde přibližně tisíc obyvatel a tak tu sídlí například škola i stálé zdravotní středisko, spojení s nedalekou Chanii zajišťují autobusy cca každých 30 minut. Největším lákadlem je čtyři kilometry dlouhá písečná pláž s pozvolným vstupem do vody, kde se můžete nejen opalovat, ale také si vyzkoušet mnoho vodních atrakcí.

Více o letovisku zde


 • Georgioupolis

Původně rybářská osada v zálivu Almyres se nachází na severním pobřeží přibližně v polovině cesty mezi Chanií a Rethymnem. Zdejší vzduch je provoněn nejen mořem, ale také cypřišovými a eukalyptovými háji. Podél pobřeží jsou krásné procházky, zvláště ráno a v podvečer, kdy slunce tolik nepálí. Letovisko je vhodné pro všechny generace, především rodiny s menšími dětmi jistě ocení, že moře je zde obvykle opravdu klidné a navíc vstup do vody velmi pozvolný.

Více o letovisku zde


 • Missiria/Rethymno

Doporučujeme zapůjčení motorky nebo automobilu k individuálnímu poznávání krás ostrova.Ve správním středisku celého kraje Rethymno najdete snad vše, po čem jen zatoužíte. Krásnou pláž s jemným pískem a pozvolným vstupem do vody, množství supermarketů a dalších obchodů, stejně jako taveren, restaurací, barů nebo diskoték.

Více o letovisku zde


 • Adelianos Kampos

Na místě bývalé rybářské osady je nyní rušné turistické středisko umístěné podél dlouhé písečné pláže s pozvolným vstupem do vody, což ocení především rodiny s menšími dětmi. Podél pláže je množství taverniček, stejně jako v samotném centru letoviska. Nakoupit si lze v mnoha obchůdcích, najíst v nesčetném množství taveren a restaurací, večerní zábavu nabízejí bary a diskotéky. Dále je tu k dispozici lékárna, pekárna, bankomat, několik půjčoven aut, motorek a kol.

Více o letovisku zde

Videogalerie


Zpět na zájezdy z této destinace

Sdílejte své zážitky

Dovolená Kréta Chania 2017

Dovolená s CK VTT CK VTT Další informace
logo vtt  
Zavřít oknoDOPRODEJ ZÁJEZDŮ SEZÓNY 2017

Přehled LAST MINUTE naleznete zde http://www.vtt.cz/…-stazeni.pdf

DOPORUČUJEME

RHODOS – 26.09. – 06.10 – 11 denní zájezd s 1 celodenním výletem v ceně

KYPR – 26.10. – 02.11.2017 – 8 denní zájezd s 1 celodenním výletem v ceně


TOPlist